4. W sytuacji gdy sprawca bezpośrednio po dokonaniu kradzieży rzeczy stosuje np. przemoc w celu utrzymania się w jej posiadaniu, to ma miejsce przestępstwo:
b) nieumieszczenie informacji o szkodliwości spożywania alkoholu w miejscach sprzedaży i podawania napojów alkoholowych,
c) podanie napoju alkoholowego osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości,
7. Po zakończeniu czynności zabezpieczenia miejsca zdarzenia policjant kierujący tymi czynnościami sporządza:
8. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia szkic ukazujący wzajemne położenie śladów przestępstwa lub nośników śladów oraz rzeczy mogących mieć związek z przestępstwem sporządza się:
13. W przypadku szczególnego zainteresowania środków masowego przekazu działaniami Policji, na miejscu zdarzenia powinna znajdować się jedna z niżej wymienionych osób, tj.:
17. Używając przedmiotów przeznaczonych do obezwładnienia osób za pomocą energii elektrycznej, NIE celuje się w:
19. Sprawdzenie wiedzy policjanta w zakresie budowy i zasady działania przyznawanej broni palnej lub odstąpienie od jej sprawdzenia odnotowuje się:
a) posiadania przy sobie broni palnej w czasie przebywania na terenie imprezy masowej podwyższonego ryzyka,
24. Osobę zatrzymaną w związku z uzasadnionym przypuszczeniem popełnienia przez nią przestępstwa oraz istnieniem obawy ucieczki, o przyczynach zatrzymania i przysługujących jej prawach, informuje się:
26. Policjanci dokonali zatrzymania w bezpośrednim pościgu znanego im osobiście nieletniego, sprawcę czyn karalnego. Ustalili, że przebywa on na kolejnej ucieczce z domu. Policjanci zatrzymując nieletniego postąpili:
d) nieprawidłowo, ponieważ powinni jedynie doprowadzić nieletniego do jednostki policji, a następnie niezwłocznie przekazać go rodzicom.
c) prawidłowo, ale jedynie w sytuacji, gdy z okoliczności zdarzenia wynika, że nie będzie podporządkowywał się poleceniom policjantów,
29. W trakcie przeszukania osoby NIE ujawniłeś żadnych poszukiwanych przedmiotów. W tej sytuacji czynność tę udokumentujesz w:
30. Każdy przypadek wejścia do pomieszczenia, w którym mabyć dokonane przeszukanie, przy użyciu siły:
31. Policjant zauważył w czasie egzekucji komorniczej, że osoba ukryła przedmioty podlegające zajęciu. W związku z tym:
33. Działania prowadzone na ustalonym lub prawdopodobnym kierunku ucieczki osoby ściganej, zmierzające do jej zatrzymania to:
34. Przekazanie wypełnionego formularza „Niebieska Karta – A” do przewodniczącego zespołu interdyscyplinarnego następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie:
35. Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym, który odmówił poddania się badaniu wydychanego powietrza na zawartość alkoholu w organizmie oświadczając, że policjanci nie mają żadnych podstaw do takiego badania. W tym wypadku policjanci powinni:
36. Policjanci, podczas działań „Trzeźwy poranek” przeprowadzili badanie wydychanego powietrza na zawartość alkoholu w organizmie wobec kierującego uzyskując wynik 0,00 mg/l. Kierujący zażądał otrzymania protokołu z przeprowadzonego badania. W tej sytuacji policjanci:
37. W celu wyegzekwowania wymaganego prawem zachowania, zgodnie z wydanym przez uprawnionego poleceniem, stosuje się:
d) przy ograniczeniu możliwości samodzielnego podejmowania interwencji domowych, w pomieszczeniach zamkniętych oraz w stosunku do więcej niż dwóch osób.
a) przez policjantów posiadających odpowiednie doświadczenie zawodowe, bez względu na to czy są to policjanci w służbie przygotowawczej czy stałej,
d) może nastąpić wyłącznie na polecenie lub za uprzednią zgodą dyżurnego jednostki policji lub innej uprawnionej osoby.
41. W zmianowym rozkładzie czasu służby, po pięciu kolejnych dniach służby pełnionych w porze nocnej policjantowi przysługuje co najmniej:
42. Informację o rzeczach rejestruje się w zbiorze KSIP Rzecz z następującymi oznaczeniami powodu rejestracji:
45. Komórka organizacyjna Komendy Głównej Policji wyznaczona do nadzorowania i koordynowania poszukiwań osób zaginionych na terenie kraju, to biuro KGP właściwe do koordynowania poszukiwań:
47. Informacje o rzeczach nieposiadających numerów lub cech umożliwiających jednoznaczną identyfikację:
49. Obserwacja prowadzona przez policję jest to względnie stała koncentracja uwagi w poznaniu wzrokowym określonego przedmiotu bądź to w celu zapewnienia temu przedmiotowi ochrony, bądź celu poznania zmian w jego usytuowaniu w czasie i w przestrzeni. Obserwacja ta dotyczy:
50. Wniosek o współpracę międzynarodową lub ostrzeżenie międzynarodowe adresowane do wszystkich państw członkowskich Interpolu to:
53. Dokonywanie sprawdzenia funkcji życiowych, takich jak tętno i oddech, wobec osoby w stanie nietrzeźwości, niedającej wyraźnych oznak życia, sprawdza się na bieżąco, nie rzadziej niż co:
d) pozostawienia w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu.
a) gdy kierujący nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania lub używania pojazdu,
b) nieokazania przez kierującego dokumentu potwierdzającego zawarcie mowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej,
62. Policjant prowadzący czynności wyjaśniające w sprawie prowadzenia przez Adama K. pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie po użyciu alkoholu, podjął decyzję o pouczeniu sprawcy wykroczenia. Policjant postąpił:
d) nieprawidłowo, ponieważ niestosuje się pouczenia w przypadku wykroczenia, za które można orzec środek karny.
c) nieprawidłowo, ponieważ niestosuje się pouczenia w przypadku wykroczenia, za które orzeka się środek karny,
65. Obowiązek stawienia się na wezwanie organu prowadzącego czynności wyjaśniające, pod rygorem zatrzymania i przymusowego doprowadzenia ma:
c) osoba, co do której istnieją uzasadnione podstawy do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie,
66. Oskarżyciel publiczny o przesłaniu do sądu wniosku o ukaranie w sprawach o wykroczenie zawiadamia:
a) osobę, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie,
b) przesłuchania jej w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie,
69. Posterunki i patrole, jedno lub wieloosobowe, rozwijane na określonym odcinku z szyku marszowego w odstępach większych niż 10 kroków nazywany linią:
71. Posiadanieśrodków odurzających lub substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii jest:
b) karalne w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest tylko znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych,
72. Przepisy z dnia 9 czerwca 2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich stosuje się m.in. w zakresie:
c) postępowanie w sprawach o czyny karalne – w stosunku do osób, które dopuściły się takiego czynu po ukończeniu lat 13, ale nie ukończyły lat 18,
a) wykonywania środków wychowawczych lub poprawczych – w stosunku do osób, względem których środki te zastały orzeczone, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez te osoby lat 18,
d) postępowania w sprawach o wykroczenia – w stosunku do osób, które dopuściły się takiego czyni po ukończeniu lat 13, ale nie ukończyły lat 18.
b) postępowania w sprawach o demoralizację – wobec osób, które ukończyły 10 lat i nie są pełnoletnie,
75. Jałowy ruch języka spustowego i lufa minimalnie wystająca poza obrys zamka (2 – 3 mm) świadczy o zacięciu broni. Aby usunąć zacięcie strzelający musi wykonać określone czynności, tj.:
77. Zgodnie z dyspozycją zawartą w art. 61a Ustawy o Policji, każdy policjant jest obowiązany utrzymywać sprawność fizyczną zapewniającą:
d) dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, umożliwiające udział w szkoleniu i doskonaleniu zawodowym, o którym mowa w przepisach dotyczących szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego w policji.
c) wykonywanie przez niegozadań służbowych, w szczególności poprzez udział w doskonaleniu zawodowym, o którym mowa w przepisach dotyczących szczegółowych warunków odbywania szkoleń zawodowych oraz doskonalenia zawodowego w policji,
78. Przyjęcie pozycji walki przez policjanta podczas interwencji, w sytuacji zagrożenia agresją fizyczną:
c) nie wpływa na bezpieczeństwo policjanta, ponieważ dysponuje on innymi środkami przymusu bezpośredniego, które zapewniają przewagę, w sytuacji nagłego ataku ze strony napastnika,
79. Przedmiotów przeznaczonych do obezwładnienia osób za pomocą energii elektrycznej NIE używa się wobec osób, w stosunku do których użyto:
c) unieszkodliwienie (obezwładnienie) osoby dokonującej bezpośredniego zamachu na życie lub zdrowie ludzi,
b) ochrona mienia znajdującego się w obiekcie lub otoczeniu osoby dokonującej bezpośredniego zamachu na życie lub zdrowie ludzi,
pixabay.com Technologia Najważniejsze odkrycia naukowe i technologiczne w 2015 roku. Sprawdź, czy jes...