1. Sporządzając protokol doprowadzenia osoby do wytrzeźwienia, policjant wskazuje m.in. rysopis osoby:
4. Stan nietrzeźwości zachodzi gdy, a) nie przekracza 05 % stężenia we krwi, b) przekracza 1% stężenia we krwi, c) przekracza, 0,25 promila we krwi
5. O zatrzymaniu nieletniego sprawcy czynu karalnego należy niezwłocznie, adzDod chwili zatrzymania, zawiadomić właściwy Sąd
7. W razie prowadzenia pościgu za dwoma lub więcej osobami ściganymi, należy w pierwszej kolejności dążyć do zatrzymania osoby ściganej która:
8.Policjant podczas przeprowadzania interwencji wobec agresywnie zachowującego się mężczyzny zostal zaatakowany przez jego psa. Funkcjonariusz w tym wypadku może wykorzystać broń palną, wobec zwierzęcia:
9. Podezas interwencji związanej z przemocą w rodzinie, policjanci mają prawo do zatrzymania sprawcy przemocy, gdy:
10. Przekazanie wypelnionego formularza , Niebieska Karta-A" do przewodniczącego zespoły interdyscyplinarnego następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie:
11. Patrolując park miejski zauważasz fakt spożywania alkoholu przez nieletniego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami są to okoliczności świadczące o:
12. Badanie urządzeniem elektronicznym nie należy przeprowadzać, gdy od chwili zakończenia spożywania alkoholu lub palenia tytoniu nie upłynęło:
13. Napojem alkoholowym w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym:
15. Z polecenia dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, policjanci udali się do kierownika zakladu „NOWA" z uwagi na zgłoszenie, że jeden z pracowników stawil się do pracy w stanie po użyciu alkoholu, po przybyciu na miejsce Grzegorz T. kierownik zakladu zażądal, aby policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości wskazanego przez niego pracownika. W tej sytuacji policjanci powinni:
odmówić przeprowadzenia badania, ponieważ pracownik nie podjął jeszcze pracy i nie ma podstawy do przeprowadzenia badania
przeprowadzić badanie na zawartość alkoholu wskazanego pracownika, ponieważ kierownik zakładu może zażądać od Policji realizacji takiej czynności
udostępnić zgłaszającemu urządzenie do badania na zawartość alkoholu, aby mógł osobiście sprawdzić stan trzeźwości pracownika
odmówić przeprowadzenia badania, ponieważ Policja nie jest uprawniona do przeprowadzania badania w takiej sytuacji
16. Protokół z przebiegu badania przeprowadzonego analizatorem wydechu, w którym uzyskano wynik równy 0,00 mg/l sporządza się:
17. Funkcjonariusz Policji doprowadzający osobę nietrzeźwą do miejsca zamieszkania oprócz zapisu we notatniku służbowym sporządza:
18. Do czynników obiektywnych wpływających na bezpieczeństwo policjanta podczas interwencji zaliczamy:
19. Na torach tramwajowych siedziała kobieta o widocznej ciąży i nie chciala opuścić, wstrzymując tym samym ruch tramwajowy. Swoim zachowaniem stawiala bierny opór, nie zagrażając życiu lub zdrowiu ludzkiemu oraz mieniu. W tej sytuacji policjant mógł użyć sily fizycznej w postaci technik:
20. W celu ustalenia zawartości alkoholu w organizmie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu urządzenie elektroniczne dzialające na podstawie pomiaru spektrofotometrycznego w podczerwieni to :
22. W policyjnej izbie dziecka można umieścić nieletniego w trakcie samowolnego pobytu poza schroniskiem dla nieletnich lub zakladem poprawczym na czas do: