Znajdź 3 - czy zostaniesz trójkowym detektywem? #101

Witaj, detektywie! 🕵️‍♂️ Właśnie Ciebie szukaliśmy, bo ktoś musi rozwikłać zagadkę kolejnej planszy w grze Znajdź 3. 🧐💡

Czy uda Ci się połączyć wszystkie trójki identycznych obrazków i przejść do kolejnego poziomu? 🌟🔍

Instrukcja gry Znajdź 3
Cel gry

Celem gry jest wyczyszczenie planszy poprzez znalezienie i wskazanie zestawów trzech identycznych obrazków. Na wykonanie tego zadania masz najczęściej określoną ilość czasu.

Zasady

Gra odbywa się na planszy wypełnionej różnymi obrazkami. Po kliknięciu w obrazek, przeskakuje on do paska znajdującego się w górnej części planszy, w którym mieści się maksymalnie 7 obrazków. Jeśli w pasku zostaną umieszczone trzy identyczne obrazki, znikają one z paska, robiąc miejsce dla kolejnych obrazków. Jeśli w górnym pasku umieszczono 7 obrazków, a wśród nich nie ma żadnej trójki, gra się kończy.

Obrazki na planszy mogą być ułożone warstwowo. Obrazki znajdujące w warstwach niższych są wyszarzone i nie można w nie kliknąć. Dopiero usunięcie obrazka lub obrazków zasłaniających dany obrazek, odblokowuje go do gry.

Zakończenie gry

Gra kończy się sukcesem, jeśli wszystkie obrazki na planszy udało się połączyć w trójki przed upływem wyznaczonego czasu.
Gra kończy się porażką, jeśli zabrakło miejsca w pasku lub jeśli skończył się czas.

Wskazówki
  • Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.
  • Obserwuj całą planszę, nie tylko jej fragmenty. Często najlepsze ruchy są tam, gdzie ich nie oczekujesz.
  • Jeśli zauważysz, że nie ma możliwości stworzenia zestawu z trzech identycznych obrazków spośród tych znajdujących się na górnej warstwie, spróbuj dojrzeć, co znajduje się na niższej warstwie.
  • Znajdź 3 to gra logiczna, w której ważna jest strategia. Staraj się planować swoje ruchy na kilka do przodu.
  • Nie spiesz się, ale też uważaj, żeby nie przekroczyć czasu.
  • Najważniejsze to zrelaksuj się i baw się dobrze! Zawsze można spróbować jeszcze raz! 😊
Wiedza w pigułce

Czy popularność puzzli może być wskaźnikiem kryzysu?

Trening umysłu

Podczas Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku puzzle bardzo zyskały na popularności. Były one przystępną formą rozrywki w czasach finansowych trudności. Co ciekawe, sprzedaż układanek często wzrasta podczas recesji gospodarczej, nawet w czasach bardziej teraźniejszych. Ludzie skłaniają się ku przyjemnym, dobrze znanym i niedrogim formom spędzania czasu w obliczu niepewności, czyniąc z układanek nieoczekiwany wskaźnik ekonomiczny.