poznawanie, uzyskiwanie wiedzy, umiejętności lub podnoszenie, uzupełnianie kwalifikacji już nabytych czy to zawodowych czy tez ogólnych.Uczestnik zdobywa nową wiedzę teoretyczną i praktyczną.
zdobywanie wiedzy w szkole, umiejętność lub podnoszenie jej, uzupełnianie kwalifikacji już nabytych czy to zawodowych czy tez ogólnych.Uczestnik zdobywa nową wiedzę teoretyczną i praktyczną.
poznawanie, uzyskiwanie wiedzy, umiejętności lub podnoszenie, uzupełnianie kwalifikacji w technikum i liceum
poznawanie aspektów tematycznych na studiach, uzyskiwanie wiedzy, umiejętności lub podnoszenie, uzupełnianie kwalifikacji już nabytych czy to zawodowych czy tez ogólnych.Uczestnik zdobywa nową wiedzę teoretyczną i praktyczną.
Wyznaczona przez kierownika osoba, ma za zadanie ustalić, które ze zgłaszanych przez kierowników problemów można rozwiązać za pomocą programu szkolenia
Dowolna osoba która ma za zadanie przygotować pracowników na szkolenie, powinna ustalić, które ze zgłaszanych przez kierowników problemów można rozwiązać za pomocą programu szkolenia
Tylko pracownik firmy może i ma za zadanie ustalić, które ze zgłaszanych przez kierowników problemów można rozwiązać za pomocą programu szkolenia
Pracownik ds. szkoleń ma za zadanie ustalić, które ze zgłaszanych przez kierowników problemów można rozwiązać za pomocą programu szkolenia
organizacji - ogólna polityka rozwoju kadr, pracy - zamierzenia bezpośrednich przełożonych co do finansów, pracownika - indywidualne potrzeby pracownika.
organizacji - ogólna polityka rozwoju kadr, stanowiska pracy - zamierzenia bezpośrednich przełożonych co do rozwoju, pracodawcy - indywidualne potrzeby pracodawcy.
organizacji - ogólna polityka rozwoju kadr, stanowiska pracy - zamierzenia bezpośrednich przełożonych co do rozwoju, pracownika - indywidualne potrzeby pracownika.
kierownictwa - ogólna polityka rozwoju kadr, stanowiska pracy - zamierzenia bezpośrednich przełożonych co do rozwoju, pracownika - indywidualne potrzeby pracownika.
W wyborze identyfikacji potrzeb szkoleniowych istotne znaczenie ma miejsce, wyróżnić można szkolenie:
Odbywają się z reguły w trakcie godzin pracy i w takiej sytuacji pracownik wysłany na szkolenie jest zobowiązany do uczestnictwa. Jeśli jednak szkolenie zawodowe czy miękkie realizowane jest poza godzinami pracy (np. szkolenie weekendowe), to pracownik może, ale nie musi w nim uczestniczyć, pracodawca nie może go zmusić
pracownik wysłany na szkolenie jest nie jest zobowiązany do uczestnictwa. Jeśli szkolenie zawodowe czy miękkie realizowane jest poza godzinami pracy (np. szkolenie weekendowe), to pracownik zobowiązany jest w nim uczestniczyć, pracodawca nie może go zmusić
Odbywają się z reguły w trakcie godzin pracy i w takiej sytuacji pracownik wysłany na szkolenie jest zobowiązany do uczestnictwa. Jeśli jednak szkolenie zawodowe czy miękkie realizowane jest poza godzinami pracy (np. szkolenie weekendowe), to pracownik może, ale musi w nim uczestniczyć, pracodawca może go zmusić
Odbywają się z reguły po godzinach pracy i w takiej sytuacji pracownik wysłany na szkolenie jest zobowiązany do uczestnictwa. Jeśli jednak szkolenie zawodowe czy miękkie realizowane jest poza godzinami pracy (np. szkolenie weekendowe), to pracownik może, ale nie musi w nim uczestniczyć, pracodawca może go zmusić
pracodawca nie partycypuje w kosztach, nie ponosi ich wcale. Pracodawca nie może zmusić pracownika do pokrycia części kosztów szkolenia, ale może dopłacić pracownikowi do szkolenia lub studiów na jego wniosek.
to takie szkolenia, w których pracodawca partycypuje w kosztach, ale nie ponosi ich w całości. Pracodawca nie może zmusić współpracownika do pokrycia części kosztów szkolenia, ale może dopłacić współpracownikowi do szkolenia lub studiów na jego wniosek.
to takie szkolenia, w których pracownik partycypuje w kosztach, ale nie ponosi ich w całości. Pracodawca nie może zmusić pracownika do pokrycia części kosztów szkolenia, może dopłacić pracownikowi do szkolenia lub studiów na jego wniosek.
to takie szkolenia, w których pracodawca partycypuje w kosztach, ale nie ponosi ich w całości. Pracodawca nie może zmusić pracownika do pokrycia części kosztów szkolenia, ale może dopłacić pracownikowi do szkolenia lub studiów na jego wniosek.
firma się nie dokłada do szkolenia pracownika czy studiów, które to szkolenia pracownik realizuje sam na własne życzenie.
pracodawca się dokłada do szkolenia pracownika czy studiów, które to szkolenia pracownik realizuje sam na własne życzenie.
firma finansuje szkolenia pracownika czy studia, które to szkolenia pracownik realizuje na własne życzenie.
firma się dokłada do szkolenia pracownika czy studiów, które to szkolenia pracownik realizuje sam na własne życzenie.
tylko w ramach różnego rodzaju programów z inicjatywy prywatnych firm i fundacji, ale pracodawca nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.
jedynie w ramach różnego rodzaju programów unijnych, na rynku spotkać można również darmowe szkolenia dla pracowników, na które z reguły pracownika musi wysłać pracodawca, ale pracownik nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.
w ramach różnego rodzaju programów unijnych oraz z inicjatywy prywatnych firm i fundacji, na rynku spotkać można również darmowe szkolenia dla pracowników, na które z reguły pracownika musi wysłać pracodawca, ale nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.
w ramach różnego rodzaju programów unijnych oraz z inicjatywy prywatnych firm i fundacji, na rynku spotkać można również darmowe szkolenia dla pracowników, na które z reguły pracownika musi wysłać pracodawca, ale ponosi z tego tytułu część kosztów.
Przeprowadzane są w sytuacji, w której pracownik nie dysponuje wystarczającą wiedzą do tego, by odpowiednio wyszkolić innych pracowników.
Przeprowadzane są w sytuacji, w której pracownik dysponuje wystarczającą wiedzą do tego, by móc odpowiednio wykonywać obowiązki służbowe.
Przeprowadzane są w sytuacji, w której pracownik nie dysponuje wystarczającą wiedzą do tego, by móc odpowiednio wykonywać obowiązki służbowe.
pracownik nie dysponuje wystarczających finansów do tego, by móc odpowiednio finansować obowiązki służbowe, dlatego przysługuje mu szkolenie
to określone przez pracodawcę, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które przejść musi każdy pracownik rozpoczynający pracę w danym zakładzie pracy.
to określone przez Kodeks Pracy (art. 2373 § 21 ) i ustawy, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które przejść musi każdy pracownik rozpoczynający pracę w danym zakładzie pracy.
to określone przez Inspekcję Pracy i ustawy, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które przejść musi każdy pracownik rozpoczynający pracę w danym zakładzie pracy.
to określone przez regulamin Pracy i ustawy, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, które przejść musi każdy pracownik rozpoczynający pracę w danym zakładzie pracy.
mają za zadanie nauczyć pracodawcę radzenia sobie w sytuacjach wymagających posiadania określonych umiejętności osobowościowych.
mają za zadanie nauczyć pracownika radzenia sobie w sytuacjach wymagających posiadania określonych umiejętności osobowościowych.
nie mają za zadanie nauczyć pracownika radzenia sobie w sytuacjach, ale wymagających posiadania określonych umiejętności tanecznych.
mają za zadanie przekonać pracownika do radzenia sobie w sytuacjach wymagających posiadania określonych umiejętności osobowościowych.
Mogą być realizowane wewnętrznie – na terenie zakładu pracy w formie kursów dla pracowników (stanowią wtedy formę dodatku pozapłacowego). Mogą być również realizowane zewnętrznie, kiedy pracownik uczestniczy w zewnętrznym, dodatkowym kursie opłacanym przez pracodawcę.
Mogą być realizowane wewnętrznie – na terenie zakładu pracy w formie kursów dla pracowników (stanowią wtedy formę dodatku pozapłacowego). Mogą być również realizowane zewnętrznie, kiedy pracownik uczestniczy w zewnętrznym