Szybki trening koncentracji - lepszy niż poranna kawa! #14

Przed Tobą nowoczesne puzzle. Czy uda Ci się ułożyć obrazek z rozsypanych elementów?

Popraw swoją koncentrację i przećwicz umysł!

Instrukcja gry Układanka
Cel gry

Celem gry jest ułożenie pełnego obrazka poprzez przesuwanie kafelków na odpowiednie miejsca. Gra może, ale nie musi, mieć ograniczenie czasowe.

Zasady

Gra rozpoczyna się od zaprezentowania obrazka, z którego ułożeniem będzie musiał zmierzyć się użytkownik. Po kilku sekundach kafelki tworzące obrazek zostaną przemieszane.

Zadaniem użytkownika jest przesunąć kafelki z fragmentami obrazka na odpowiednie miejsca, zamieniając go z innym kafelkiem. Gdy kafelek znajdzie się na właściwym miejscu, jest to sygnalizowane przez "wtopienie" się go w obrazek i dźwięk sukcesu. Przesunięcie kafelka na niewłaściwie miejsce zmieni jego pozycję.

Kontynuuj przesuwanie kafelków, aż uda Ci się ułożyć pełen obrazek.

Zakończenie gry

Gra kończy się, gdy użytkownikowi uda się ułożyć cały obrazek.

Wskazówki
  • Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.
  • Najpierw spróbuj zidentyfikować i umieścić kafelki przylegające do krawędzi obrazka.
  • Obrazki mogą być bardziej skomplikowane, niż się wydają. Nie zniechęcaj się, jeśli nie uda Ci się od razu dopasować wszystkich kafelków.
  • Zrelaksuj się i skup - mamy nadzieję, że Układanki dostarczą Ci wielu godzin zabawy i pomogą rozwijać Twoje umiejętności logicznego myślenia! 😊
Wiedza w pigułce

Kiedy mózg rozwija się najszybciej?

Trening umysłu

Najbardziej intensywny rozwój ludzkiego mózgu zachodzi w okresie niemowlęcym. Po urodzeniu mózg dziecka ma mniej więcej jedną trzecią rozmiaru mózgu dorosłego człowieka. Jednak już w pierwszym roku przechodzi szybki rozwój, osiągając prawie 70% swojej dorosłej objętości. Temu znacznemu wzrostowi towarzyszy tworzenie niezliczonych połączeń nerwowych i synaps, gdy niemowlę uczy się i wchodzi w interakcje ze swoim otoczeniem. Tempo i wielkość tego wzrostu podkreślają znaczenie doświadczeń i bodźców z wczesnego dzieciństwa w kształtowaniu rozwoju mózgu.