Znajdź 3 identyczne obrazki - zadanie dla bystrzaków! #46

Ta pozornie prosta gra przetestuje Twoją spostrzegawczość - Twoim zadaniem będzie wyczyścić planszę, wskazując po trzy identyczne obrazki.

Sprawdź bystrość swojego umysłu i baw się dobrze!

Instrukcja gry Znajdź 3
Cel gry

Celem gry jest wyczyszczenie planszy poprzez znalezienie i wskazanie zestawów trzech identycznych obrazków. Na wykonanie tego zadania masz najczęściej określoną ilość czasu.

Zasady

Gra odbywa się na planszy wypełnionej różnymi obrazkami. Po kliknięciu w obrazek, przeskakuje on do paska znajdującego się w górnej części planszy, w którym mieści się maksymalnie 7 obrazków. Jeśli w pasku zostaną umieszczone trzy identyczne obrazki, znikają one z paska, robiąc miejsce dla kolejnych obrazków. Jeśli w górnym pasku umieszczono 7 obrazków, a wśród nich nie ma żadnej trójki, gra się kończy.

Obrazki na planszy mogą być ułożone warstwowo. Obrazki znajdujące w warstwach niższych są wyszarzone i nie można w nie kliknąć. Dopiero usunięcie obrazka lub obrazków zasłaniających dany obrazek, odblokowuje go do gry.

Zakończenie gry

Gra kończy się sukcesem, jeśli wszystkie obrazki na planszy udało się połączyć w trójki przed upływem wyznaczonego czasu.
Gra kończy się porażką, jeśli zabrakło miejsca w pasku lub jeśli skończył się czas.

Wskazówki
  • Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.
  • Obserwuj całą planszę, nie tylko jej fragmenty. Często najlepsze ruchy są tam, gdzie ich nie oczekujesz.
  • Jeśli zauważysz, że nie ma możliwości stworzenia zestawu z trzech identycznych obrazków spośród tych znajdujących się na górnej warstwie, spróbuj dojrzeć, co znajduje się na niższej warstwie.
  • Znajdź 3 to gra logiczna, w której ważna jest strategia. Staraj się planować swoje ruchy na kilka do przodu.
  • Nie spiesz się, ale też uważaj, żeby nie przekroczyć czasu.
  • Najważniejsze to zrelaksuj się i baw się dobrze! Zawsze można spróbować jeszcze raz! 😊
Wiedza w pigułce

Kiedy mózg rozwija się najszybciej?

Trening umysłu

Najbardziej intensywny rozwój ludzkiego mózgu zachodzi w okresie niemowlęcym. Po urodzeniu mózg dziecka ma mniej więcej jedną trzecią rozmiaru mózgu dorosłego człowieka. Jednak już w pierwszym roku przechodzi szybki rozwój, osiągając prawie 70% swojej dorosłej objętości. Temu znacznemu wzrostowi towarzyszy tworzenie niezliczonych połączeń nerwowych i synaps, gdy niemowlę uczy się i wchodzi w interakcje ze swoim otoczeniem. Tempo i wielkość tego wzrostu podkreślają znaczenie doświadczeń i bodźców z wczesnego dzieciństwa w kształtowaniu rozwoju mózgu.