Kaskada - czy wykonasz zadania, zanim skończą się ruchy? #39

Przed Tobą gra Kaskada, w której musisz wykonać zadania w określonej liczbie ruchów.

Kaskada to idealna rozrywka zarówno dla tych, którzy szukają chwili relaksu, jak i tych, którzy chcą się sprawdzić w bardziej wymagających zadaniach.

Każda plansza jest inna, a każdy poziom przynosi nowe niespodzianki i wyzwania, które wymagają strategicznego myślenia i działania. Poziom trudności rośnie!

Kaskada to fantastyczna rozrywka na miłe poranki i długie wieczory (a czasami pomaga też zasnąć 😃), więc zaczynamy!

Instrukcja gry Kaskada
Cel gry

Celem gry jest wykonanie wyznaczonych zadań, widocznych w górnym pasku planszy, nie przekraczając ustalonej ilości ruchów.

Zasady

Gra odbywa się na planszy wypełnionej różnymi klockami. Klocki znikają po kliknięciu w nie, a jeśli obok klocka znajduje się identyczny klocek lub klocki, wszystkie znikają. Celem gry jest wykonanie wyznaczonych zadań, którymi, zależnie od planszy i poziomu, mogą być:

  • Zebranie wyznaczonej ilości określonych klocków - np. dziesięć żółtych kwadratów. Aby to zrobić, należy połączyć ze sobą i zebrać minimum trzy te same klocki.
  • Zebranie wyznaczonej ilości klocków tego samego rodzaju - np. cztery grupy 5-elementowych zestawów klocków.
  • "Odmrożenie" pól, czyli odblokowanie ich do gry. Odmrożenie następuje, kiedy kliknie się przylegający do zamrożonego klocka klocek tego samego rodzaju. Np. jeśli zamrożony jest zielony kwadrat, musimy kliknąć przylegający do niego inny, niezamrożony zielony kwadrat.

Klocki po kliknięciu w nie znikają, sprawiając, że inne klocki znajdujące się w tej samej kolumnie spadają. Górna część planszy zapełnia się nowymi klockami. Licznik pokazuje, ile ruchów pozostało na ukończenie wyznaczonych zadań.

Zakończenie gry

Gra kończy się sukcesem, jeśli wszystkie zadania udało się wykonać, nie przekraczając wyznaczonej ilości ruchów.
Gra kończy się porażką, jeśli skończyły się ruchy, a zadania nie zostały wykonane.

Wskazówki
  • Ta gra nie jest na czas, więc nie spiesz się 😊
  • Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.