Znajdź 3 identyczne obrazki - gra logiczna dla bystrzaków! #63

Czy jesteś sprytny niczym ratownik plażowy? 🏄‍♂️

Ta gra, która na pierwszy rzut oka wydaje się prosta, szybko sprawdzi Twoje umiejętności - Twoim celem będzie oczyszczenie planszy, dobierając po trzy identyczne obrazki.

Czy ten dzień na plaży okaże się słonecznym sukcesem? To zależy tylko od Ciebie! 🌞🏖️🌊

Instrukcja gry Znajdź 3
Cel gry

Celem gry jest wyczyszczenie planszy poprzez znalezienie i wskazanie zestawów trzech identycznych obrazków. Na wykonanie tego zadania masz najczęściej określoną ilość czasu.

Zasady

Gra odbywa się na planszy wypełnionej różnymi obrazkami. Po kliknięciu w obrazek, przeskakuje on do paska znajdującego się w górnej części planszy, w którym mieści się maksymalnie 7 obrazków. Jeśli w pasku zostaną umieszczone trzy identyczne obrazki, znikają one z paska, robiąc miejsce dla kolejnych obrazków. Jeśli w górnym pasku umieszczono 7 obrazków, a wśród nich nie ma żadnej trójki, gra się kończy.

Obrazki na planszy mogą być ułożone warstwowo. Obrazki znajdujące w warstwach niższych są wyszarzone i nie można w nie kliknąć. Dopiero usunięcie obrazka lub obrazków zasłaniających dany obrazek, odblokowuje go do gry.

Zakończenie gry

Gra kończy się sukcesem, jeśli wszystkie obrazki na planszy udało się połączyć w trójki przed upływem wyznaczonego czasu.
Gra kończy się porażką, jeśli zabrakło miejsca w pasku lub jeśli skończył się czas.

Wskazówki
  • Gra jest dostosowana zarówno do komputerów jak i do telefonów komórkowych. Szczególnie polecamy wypróbować ją na smartfonie.
  • Obserwuj całą planszę, nie tylko jej fragmenty. Często najlepsze ruchy są tam, gdzie ich nie oczekujesz.
  • Jeśli zauważysz, że nie ma możliwości stworzenia zestawu z trzech identycznych obrazków spośród tych znajdujących się na górnej warstwie, spróbuj dojrzeć, co znajduje się na niższej warstwie.
  • Znajdź 3 to gra logiczna, w której ważna jest strategia. Staraj się planować swoje ruchy na kilka do przodu.
  • Nie spiesz się, ale też uważaj, żeby nie przekroczyć czasu.
  • Najważniejsze to zrelaksuj się i baw się dobrze! Zawsze można spróbować jeszcze raz! 😊
Wiedza w pigułce

Jaka dieta jest najlepsza dla mózgu?

Trening umysłu

Dieta odgrywa dużą rolę w zdrowiu i poprawnym funkcjonowaniu mózgu. Często polecana jest dieta śródziemnomorska, która kładzie nacisk głównie na żywność pochodzenia roślinnego, produkty pełnoziarniste, ryby i zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek. Dieta ta zawiera z kolei znacznie mniej czerwonego mięsa i soli.

Badania pokazują, że ludzie, którzy ściśle przestrzegają diety śródziemnomorskiej, są mniej narażeni na chorobę Alzheimera niż osoby, które nie przestrzegają tej diety. Potrzebne są jednak dalsze badania, żeby określić, która część diety najbardziej pomaga w funkcjonowaniu mózgu.